Bölüm Öğretmenleri

İsmail KAYA
Müzik Öğretmeni (Viyolonsel)

1988 doğumlu olan KAYA, müzik eğitimine 2002 yılında Samsun İlkadım Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ nde başladı. Burada viyolonsel eğitimini Devrim ÖZTÜRK ile sürdürdü. Yurtiçi ve yurtdışında Güzel Sanatlar Lisesi Oda Orkestrası ile festivallere katıldı. 2006 yılında kazandığı Marmara Üniversitesi’ nde, viyolonsel eğitimine Sami ÖZTOP ile devam etti ve bu süre içerisinde Ramiz Melik ASLANOV ile de çalışmalar yaptı. 2010 yılında aynı üniversitenin Master programını kazandı.
Eğitim süreci boyunca Marmara Üniversitesi Akademik Orkestrası, Yeditepe Üniversitesi Oda Orkestrası, Şef Ramiz Melik ASLANOV yönetiminde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası ile yurtiçinde ve yurtdışında konserlere katıldı. Yine bu süreç içerisinde Prof. Wolfgang BOETTCHER ve Çağ ERÇAĞ ile masterclass çalışmalarında bulundu.
Şef Cem MANSUR yönetiminde TUGFO (Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası) ve TUGFO Oda Orkestrası ile Essien Philharmonie, Viyana Konzerthaus, Leverkusen Bayer Culture, Linz Brucknerhaus, Aya İrini Konser Salonu, İş Sanat Kültür Merkezi, Fulya Sanat gibi dünyaca ünlü salonlarda konserler verdi. 2012 yılında bu orkestra ile Avrupa başkentler turnesine çıkan sanatçı; Berlin, Amsterdam, Lahey, Brüksel ve Bonn(Beethovenfest) gibi dünyaca ünlü başkentlerin konser salonlarında orkestranın çello grup şefliğini üstlendi. Bu proje kapsamında TUGFO oda müziği grubunun İstanbul’da ve Beethovenfest’ deki konserlerinde de yer alan Kaya, bu süreç içerisinde Deutsches Symphonie Orchester Berlin’inkestra projeleriyle konserlerini sürdürmektedir.

 

 

Özcan AK

Müzik Öğretmeni (Klasik Gitar)

IMG_02698 Kasım 1989 doğumlu olan AK, Müzik hayatına Samsun İlkadım Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi/Müzik Bölümü öğrencisi olarak klasik gitar ana sanat dalı ile başlamıştır.Marmara Üniversitesi/Müzik Öğretmenliği Bölümünden mezun olan AK, aynı zamanda Marmara Üniversitesi/Eğitim bilimleri Enstitüsünde  Yüksek Lisans programı ile eğitim hayatını devam ettirmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli performans ve eğitim projelerinde de yer almıştır.Bunlar İzmir Yaşar Üniversitesi Oda Müziği Yarışması, Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi/Klasik Gitar Öğretmenliği,Gitar Orkestrası Şefliği ve Türk Pop Müziği Sanatçılarına yaptığı sahne eşlikleri şeklinde örneklendirilebilir.Eğitim hayatı boyunca, Kadir ÖZAL, A. Aylin CAN, Melih GÜZEL ve Erdem SÖKMEN gibi isimlerle çalışmıştır. 2011 yılı itibari ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar                                                                             Anadolu Lisesi/Klasik gitar öğretmenliği                                                                                       görevini üstlenmektedir.

 

Müge ÖKTEN

Müzik Bölüm Başkanı (Opera ve Şan)            

17.05.1982 İzmir doğumlu oFullSizeRenderlan ÖKTEN, müzik eğitimine; TRT Halk müziği sanatçısı dedesi Ziya İZGİN’le başladı. Çalışmaları; TRT çocuk korosu, akabinde TRT gençlik korosunda solistlik ve koristlik olarak devam etti. İzmir Işıl SAYGIN Güzel sanatlar Anadolu lisesi keman ve piyano bölüm mezunu. Eğitimine 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar şan bölümünde devam etti. Batı Müziği ve popüler müzik dallarında 1.2.3.derecelerde başarılı bulundu. Beste ve söz alanında Armoni ve müzik teorisi çalışmalarına devam etmektedir. 2015 yılı itibari ile okulumuzda opera ve şan, koro eğitimi vermektedir.

 

 

Ebru TAŞDEMİR ÖĞÜT

Müzik Öğretmeni (Keman)

                                                                                                                              IMG_0285 Gaziantep’te dünyaya gelen ÖĞÜT, müzik eğitimine ortaokul yıllarında kısa bir süre piyano eğitimi alarak başlamıştır.1992 yılında Üsküdar Musiki Cemiyetine girmiştir.Burada çok değerli hocalardan dersler almaya başlamıştır. Şef Şeref Çakar ile yıllarca cemiyetin İcra Heyeti, Saz Heyeti üyeliğini devam ettirmiştir.1997 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarına başlamıştır. Bura da nazariyat derslerinde İsmail Hakkı ÖZKAN, Türk Musikisi Repertuvarında Süheyla ALTMIŞDÖRT, Usul derslerinde Alaaddin ADAY, Halk Müziği, Solfej ve Repertuvarında Seha OKUŞ, Edebiyat’ ta Muazzam SEPETÇİOĞLU, usul derslerinde Şef. Fatih SALGAR, Batı Müziği Solfeji’ nde Lale YÜZÜGÜLDÜ’ den istifade etmiştir.Bu yıllarda İstanbul Üniversitesi İcra Heyeti Şef Rıza Rit’ in korosunda Saz Heyeti üyesi  olarak görevlendirilmiştir. Aynı dönemde Türk Musikisi’ nde önemli bir yeri olan Şef Süheyla ALTMIŞDÖRT yönetimindeki İ.Üniversitesi korosunun da Saz Heyeti Üyeliğini devam ettirmiştir. 2004 yılında Avusturya Lisesi’ nde ORFF SCHULWERK Eğitim Merkezinde “Hareketten doğan müzik-müzik ve dans ilişkisi” konularında eğitimalmıştır.Halen Gökçen KORAY yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası       Korosu’ nda Soprano olarak görev yapmakta olan Ebru TAŞDEMİR ÖĞÜT, aynı zamanda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’ nde eğitim görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.