Bölüm Öğretmenleri

İsmail KAYA
Müzik Zümre Başkanı (Viyolonsel)

1988 doğumlu olan KAYA, müzik eğitimine 2002 yılında Samsun İlkadım Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ nde başladı. Burada viyolonsel eğitimini Devrim ÖZTÜRK ile sürdürdü. Yurtiçi ve yurtdışında Güzel Sanatlar Lisesi Oda Orkestrası ile festivallere katıldı. 2006 yılında kazandığı Marmara Üniversitesi’ nde, viyolonsel eğitimine Sami ÖZTOP ile devam etti ve bu süre içerisinde Ramiz Melik ASLANOV ile de çalışmalar yaptı. 2010 yılında aynı üniversitenin Master programını kazandı.
Eğitim süreci boyunca Marmara Üniversitesi Akademik Orkestrası, Yeditepe Üniversitesi Oda Orkestrası, Şef Ramiz Melik ASLANOV yönetiminde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası ile yurtiçinde ve yurtdışında konserlere katıldı. Yine bu süreç içerisinde Prof. Wolfgang BOETTCHER ve Çağ ERÇAĞ ile masterclass çalışmalarında bulundu.
Şef Cem MANSUR yönetiminde TUGFO (Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası) ve TUGFO Oda Orkestrası ile Essien Philharmonie, Viyana Konzerthaus, Leverkusen Bayer Culture, Linz Brucknerhaus, Aya İrini Konser Salonu, İş Sanat Kültür Merkezi, Fulya Sanat gibi dünyaca ünlü salonlarda konserler verdi. 2012 yılında bu orkestra ile Avrupa başkentler turnesine çıkan sanatçı; Berlin, Amsterdam, Lahey, Brüksel ve Bonn(Beethovenfest) gibi dünyaca ünlü başkentlerin konser salonlarında orkestranın çello grup şefliğini üstlendi. Bu proje kapsamında TUGFO oda müziği grubunun İstanbul’da ve Beethovenfest’ deki konserlerinde de yer alan Kaya, bu süreç içerisinde Deutsches Symphonie Orchester Berlin’in oda müziği grubu Polyphonia Ensemble Berlin sanatçıları ile çalışmalarda bulundu. Bu çalışmalar ve konserler Deutshe Welle radyo-tv tarafından kaydedildi.

Sanatçı; solo, kuartet, oda müziği ve orkestra projeleriyle konserlerini sürdürmektedir.

 

 

 

 

 

Ercan KARADAS
Müzik Ögretmeni ( Baglama – Gitar )


Inonu Unv.Guzel Sanatlar Fakultesi Muzik Ogretmenligi Bolumu ogrencisi iken baglama ve viyola dersleri aldi. 2005 yilinda Marmara Unv Ataturk Egitim Fakultesi Guzel Sanatlar Bolumu Muzik Bolumu Anabilim dali ogrencisi oldu. Burada baglama, halk muzigi ve cok sesli koro calismalarina devam etti.Bunun yanisira Ana dal olarak sectigi gitar ile bireysel calismalara Okul Calgilari orkestrasinda devam etti.Halen Marmara Universitesine yuksek lisans ogrencisi olarak devam etmektedir…2010 yilindan beri okulumuzda baglama egitmeni olarak gorev yapmaktadir.Bu yıl itibariyle Gitar ve Müziksel işitme ve okuma yazma derslerine de girmektedir.

 

Burçin Berrak GÖKTAN
Müzik Ögretmeni (Vurmali Çalgilar)
1983 Istanbul dogumludur. 8 yasinda keman egitimi ile basladigi Istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvari’na ilkokulu bitirdikten sonra Tam Zamanli olarak Yücel Berrak’in ögrencisi olarak Vurmali Çalgilar Bölümüne girmistir.2004 yilinda üniversite birincisi olarak mezun olmus ve ayni yil girdiigi yüksek lisans sinavlarini kazanak 2007 yilinda ayni bölümden master diplomasini almaya hak kazanmistir.
Ögrencilik yillarindan itibaren Istanbul Devlet Senfoni Orkestrasi, Cemal Resit Rey Senfoni Orksetrasi,Tekfen Filarmoni Orkestrasi,Orkesta Istanbul ve birçok toplulukla birlikte konserler yapmis ve halen bir çok orkestrada görev almaktadir.
2003 yilindan itibaren çesitli kolejlerde, müzik kurslarinda piyano,solfej,bateri ve perküsyon egitmenligi yapmaktadir.
2004-2011 yillari arasinda Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvari’nda Vurmali Çalgilar Bölümü Ögretim Görevlisi olarak çalismistir.

 

 

 

 

 

Işıl ÖZSEYMEN
TÜRK MÜZİĞİ KORO ÖGRETMENİ


Istanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikisi Devlet Konservatuvari Temel Bilimler Bölümü mezunudur.Kartal Sanat Atölyesinde ve İsmekte Gitar ve Keman dersleri vermektedir.Çeşitli tiyatro oyunlarında başrol oynamıştır.

 

Serden BİRCAN

Müzik Öğretmeni (Piyano)

Murat OPUS

Müzik Öğretmeni (Orkestra-Gitar)

Tanju EROL

Müzik Öğretmeni (Klarinet)

Esin AYDIN

Müzik Öğretmeni (Piyano-Keman)

 

İlknur YURTMAN

Müzik Öğretmeni

Aysun SÖKMEN

Müzik Öğretmeni (Flüt)

Bediz İSKİLİP 

 

Müzik Öğretmeni (Şan/Solfej)

1993-2002 yılları arasında Trakya Üniversitesi devlet konservatuarı orta okul,lise ve lisans derecelerinde piyano eğitimi almıştır.Daha sonra 2002-2010 yıllarında Marmara Üniversitesi Müzik öğretmenliği Şan ve Piyano Bölümünü bitirdi. 2005 yılında Marmara üniversitesi korosu ile Kadıköy Halk Eğitim Merkezi konserinde çeşitli görevler aldı.

 

Meriç DEMİRKOL

Müzik Öğretmeni

 

NURÇİN BAYKAN (MÜZİK ÖĞRETMENİ)
Refia Nurçin BAYKAN
1986 Üsküdar doğumludur,müzik hayatına ortaokulda bestekar Gündoğdu DURAN ile kanun çalarak başlamış sonra piyanoya yönelmiştir.Liseyi  Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesinde tamamlamış  bu süre içerisinde Koro ,Orkestra ve bireysel olarak konserlere katılmıştır.Üniversiteyi Abant İzzet Baysal üniversitesinde okumuş üniversitenin koro ve orkstrasında görev almıştır.Çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmıştır.Müzik hayatına hem eğitimci hemde kendi yaptığı beste çalışmaları ile devam etmektedir.

 

STEPHAN GEORGES BLET (MÜZİK ÖĞRETMENİ)
Fransa’da doğan ve 1980 yıllında Amerikalı büyük piyanist Byron Janis tarafından olağanüstü yetenekli bulunarak öğrencisi olmak üzere New-York’a davet edilen Blet,1986 uluslararası konser kariyerine başladı ve bugüne dek pek çok ülkede sayısız konserler verdi.Paris’te coşkuyla ayakta alkışlanan ve bir saatten uzun bir süre dinleyiciler tarafından tekrar tekrar sahneye çarıldığı ”Liszt Maratonu Konserleri”sanatçının unutulmaz başarısı arasındadır.Sanatçının besteleri,Editions Leduc,Combre,Zurfluh,Esching and Lemonie gibi nota yayınevlerinde basılarak,bir çok kısmı,kısa zamanda önemli uluslararası yarışmalarda zorunlu parça olarak talep edilmiştir.1993 yılında piyano için düzenleği Franz Liszt’in devasa Faust Senfonisi,müzik dünyasında bir coşku yaratmış,aynı sene Opus 6 piyano sonatı Fransa’da verilen ”Double Diése d’Or”(Altın Diyez)ödülüne layık görüldü.Sanatçının,12 adet Türk rapsodisinden oluşan bir albüm,9 piyano sonatı,2 piyano konçertosu,keman,viyolonsel ve ses için yazdığı eserler de olmak üzere bugünedek yüzden fazla partisyona imza atmıştır.1996 yılında ”Türk Halk Müziği”üzerine sanatçıya Türkiye Cumhuriyeti tarafından nişan verilmiştir.Stéphane Blet ”Chevalier des Arts et des Lettres” nişanı sahibidir.Türk-Fransız kültürel bağlarını kuvvetlendirmek için,Türk Piyanist İdil Biret ile bir çok konserler ve cd çalışmaları yapmıştır.Stéphane Blet 2013-2014 sezonu itibariyle okulumuzda müzik öğretmeni olarak göreve başlamıştır.

 

Doğu KAPTANER (MÜZİK ÖĞRETMENİ)
1989 Samsun doğumlu Doğu KAPTANER, keman eğitimine 14 yaşında Samsun İlkadım Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde başladı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalından mezun oldu ve aynı sene İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman ana sanat dalını kazanarak Bahar Biricik ile çalışmalarına devam etti. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Orkestrası ile Azerbaycan’da, Bakü Filarmoni ve İstanbul Klasik Müzik Festivali kapsamında Süreyya Operası konser salonlarında konserler verdi. 2010 Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası ile İtalya Santa Cecilia Concert Hall ve Berlin Konzerthaus’da Young Euro Classic festivali kapsamında konserler verdi. 2011 Kültür başkenti İstanbul ve Essen projesi kapsamında Cem Mansur yönetiminde oluşturulan orkestrada Essen Filarmoni konser salonunda konser verdi. 2012 yılında Cumhurbaşkanlığının daveti ile Türkiye ve Hollanda ilişkilerinin 400. Yılı projesi kapsamında Amsterdam’da Tropen Museum konser salonunda Türkiye Ulusal Gençlik Oda Orkestrası ile Hollanda Kraliçesi ve Türkiye Cumhuriyeti heyetine konser verdi. 2012 yılında aynı orkestra ile Aya irini Konser salonunda Türkiye turnesine başlayıp Başkentler turnesi kapsamında Bursa, Denizli, Ankara’da konserler verdi ve hemen ardından yurtdışı turnesi kapsamında Hollanda’da Amsterdam ve Lahey, Belçika’da Brüksel ve dünyanın en önemli festivallerinden biri Beethoven Festivali kapsamında Almanya’nın Bohn ve Berlin şehirlerinde konserler verdi. 2013 Fransa ve Almanya arasındaki Elisee anlaşması anlaşması nedeniyle barış için kurulan Fransız, Türk, Alman orkestrasının konzertmaisteri olarak, çeşmede Naci Özgüç yönetiminde konser verdi. Sanatçı 2013 İstanbul Klasik Müzik festivali, 2013 Beethoven Festivali ve 2013 St. Petersburg oda müziği festivaline İstanbul üniversitesi devlet konservatuvarı senfoni orkestrası ile katılmıştır. Viyana’da bir dönem Barbara Gorzynska ile çalışmış, oda müziği alanında ise Andreas Reiner ve Eldar İskenderov ile çalışmıştır. Sanatçı konserlerinde 1927 yapımı Laberte-Humbert Freres keman ile çalmaktadır.