Bölüm Öğretmenleri

İsmail KAYA
Müzik Zümre Başkanı (Viyolonsel)

1988 doğumlu olan KAYA, müzik eğitimine 2002 yılında Samsun İlkadım Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ nde başladı. Burada viyolonsel eğitimini Devrim ÖZTÜRK ile sürdürdü. Yurtiçi ve yurtdışında Güzel Sanatlar Lisesi Oda Orkestrası ile festivallere katıldı. 2006 yılında kazandığı Marmara Üniversitesi’ nde, viyolonsel eğitimine Sami ÖZTOP ile devam etti ve bu süre içerisinde Ramiz Melik ASLANOV ile de çalışmalar yaptı. 2010 yılında aynı üniversitenin Master programını kazandı.
Eğitim süreci boyunca Marmara Üniversitesi Akademik Orkestrası, Yeditepe Üniversitesi Oda Orkestrası, Şef Ramiz Melik ASLANOV yönetiminde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası ile yurtiçinde ve yurtdışında konserlere katıldı. Yine bu süreç içerisinde Prof. Wolfgang BOETTCHER ve Çağ ERÇAĞ ile masterclass çalışmalarında bulundu.
Şef Cem MANSUR yönetiminde TUGFO (Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası) ve TUGFO Oda Orkestrası ile Essien Philharmonie, Viyana Konzerthaus, Leverkusen Bayer Culture, Linz Brucknerhaus, Aya İrini Konser Salonu, İş Sanat Kültür Merkezi, Fulya Sanat gibi dünyaca ünlü salonlarda konserler verdi. 2012 yılında bu orkestra ile Avrupa başkentler turnesine çıkan sanatçı; Berlin, Amsterdam, Lahey, Brüksel ve Bonn(Beethovenfest) gibi dünyaca ünlü başkentlerin konser salonlarında orkestranın çello grup şefliğini üstlendi. Bu proje kapsamında TUGFO oda müziği grubunun İstanbul’da ve Beethovenfest’ deki konserlerinde de yer alan Kaya, bu süreç içerisinde Deutsches Symphonie Orchester Berlin’in oda müziği grubu Polyphonia Ensemble Berlin sanatçıları ile çalışmalarda bulundu. Bu çalışmalar ve konserler Deutshe Welle radyo-tv tarafından kaydedildi.

Sanatçı; solo, kuartet, oda müziği ve orkestra projeleriyle konserlerini sürdürmektedir.

 

Refia Nurçin BAYKAN

Müzik Öğretmeni

Müzik hayatına ortaokulda bestekar Gündoğdu DURAN ile kanun çalarak başlamış, sonra piyanoya yönelmiştir. Liseyi Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlamış ve bu süre içerisinde koro, orkestra ve bireysel olarak konserlere katılmıştır. Mezun olduğu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin koro ve orkestrasında görev almıştır. Çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmıştır. Müzik hayatına hem eğitimci hem de kendi yaptığı beste çalışmaları ile devam etmektedir. 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren de Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

 

Umut ŞENGÜN

Müzik Öğretmeni

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Üfleme ve Vurma Sazlar Flüt Ana Sanat Dalı Bölümü mezunudur. Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde, Bursa Senfoni Orkestrası’nda ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası’nda görevler almıştır. Çeşitli eğitim kurumlarında müzik öğretmenliği yapan ŞENGÜN, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır.