Bölüm Öğretmenleri

İsmail KAYA
Müzik Zümre Başkanı (Viyolonsel)

1988 doğumlu olan KAYA, müzik eğitimine 2002 yılında Samsun İlkadım Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ nde başladı. Burada viyolonsel eğitimini Devrim ÖZTÜRK ile sürdürdü. Yurtiçi ve yurtdışında Güzel Sanatlar Lisesi Oda Orkestrası ile festivallere katıldı. 2006 yılında kazandığı Marmara Üniversitesi’ nde, viyolonsel eğitimine Sami ÖZTOP ile devam etti ve bu süre içerisinde Ramiz Melik ASLANOV ile de çalışmalar yaptı. 2010 yılında aynı üniversitenin Master programını kazandı.
Eğitim süreci boyunca Marmara Üniversitesi Akademik Orkestrası, Yeditepe Üniversitesi Oda Orkestrası, Şef Ramiz Melik ASLANOV yönetiminde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası ile yurtiçinde ve yurtdışında konserlere katıldı. Yine bu süreç içerisinde Prof. Wolfgang BOETTCHER ve Çağ ERÇAĞ ile masterclass çalışmalarında bulundu.
Şef Cem MANSUR yönetiminde TUGFO (Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası) ve TUGFO Oda Orkestrası ile Essien Philharmonie, Viyana Konzerthaus, Leverkusen Bayer Culture, Linz Brucknerhaus, Aya İrini Konser Salonu, İş Sanat Kültür Merkezi, Fulya Sanat gibi dünyaca ünlü salonlarda konserler verdi. 2012 yılında bu orkestra ile Avrupa başkentler turnesine çıkan sanatçı; Berlin, Amsterdam, Lahey, Brüksel ve Bonn(Beethovenfest) gibi dünyaca ünlü başkentlerin konser salonlarında orkestranın çello grup şefliğini üstlendi. Bu proje kapsamında TUGFO oda müziği grubunun İstanbul’da ve Beethovenfest’ deki konserlerinde de yer alan Kaya, bu süreç içerisinde Deutsches Symphonie Orchester Berlin’in oda müziği grubu Polyphonia Ensemble Berlin sanatçıları ile çalışmalarda bulundu. Bu çalışmalar ve konserler Deutshe Welle radyo-tv tarafından kaydedildi.

Sanatçı; solo, kuartet, oda müziği ve orkestra projeleriyle konserlerini sürdürmektedir.

 

 

 

 

 

Tanju EROL
Müzik Öğretmeni (Klarnet)

1964 yılında İstanbul’da doğdu. 1975’te, ortaokul ve lise eğitimini sürdürürken İstanbul Belediye Konservatuarı’nın Flüt Bölümü’nde de öğrenim gördü. Kadıköy Ticaret Lisesi’nden mezun olduktan sonra İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’ne devam etti. Müzik öğrenimi sırasında Yavuz Özüstün, Tülin Yakarçelik, Tülay Örser, Selahaddin İçli, İnci Çayırlı, Bekir Sıdkı Sezgin, Alaeddin Yavaşça, Necdet Varol, Abdi Coşkun, Niyazi Sayın, Erol Deran, Nida Tüfekçi, Neriman Tüfekçi, Erol Sayan, Demirhan Altuğ ve Hurşit Ungay gibi hocalarla çalıştı. İstanbul Radyosu klarnet sanatçıları Saffet Gündeğer ve Nuri Gün ile de çalışma fırsatı buldu. 1986’da mezun olduğu konservatuarda klarnet hocalığı ve İTÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak Türk Musikisi Solfeji Nazariyatı ve Repertuarı dersleri verdi. Aynı dönemde TRT İstanbul Radyosu’nda akitli klarnet sanatçısı olarak yayınlara katılmaya başladı. 1989’da İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı. 1993’te kadrosunu TRT’ye aldırarak İstanbul Radyosu’nun asli kadrosuna geçti ve birçok STK’dan başarı ödülleri aldı. Çok sayıda albüm çalışmasında yönetmenlik, aranjörlük ve icracılık yaptı. Birçok öğrenci yetiştirdiği gibi hala yetiştirmeye devam etmektedir. Enstrümantal ve sözlü birçok eserinin yanında, dünya üniversitelerinin kütüphanelerine kazandırdığı klarnetin icrası ile ilgili de bir kitabı bulunmaktadır. 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren de Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

 

 

 

 

 

Aysun SÖKMEN
Müzik Öğretmeni (Flüt)
Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümü’nden mezun olmuştur. 1996 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda ve çeşitli müzikallerde yer aldı. 1997 yılından beri back vokal ve solist olarak çeşitli gruplarda yer almaya devam eden SÖKMEN; 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

 

 

 

 

 

Özcan AK
Müzik Öğretmeni (Gitar)

Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü Klasik Gitar Ana Dalı’nda öğrenim görmüş ve yine aynı üniversitede yüksek lisans programını kazanarak müzik ve öğrenim hayatına devam etmiştir. Liseden bugüne öğrenim hayatını klasik batı müziği ve öğretmenlik eğitimi ile devam ettiren sanatçı, bir yandan çeşitli okul ve kurumlarda klasik gitar öğretmenliği yaparken, bir yandan da gitarıyla popüler müzik üzerine çalışmalar yapmış, popüler müzik icra eden ünlü müzisyenlerle ve sanatçılarla sahne performansları sergilemiştir. 2014 yılının başlarında, ünlü yönetmen Korhan BOZKURT’un yazdığı “Hoşça kal – Bir Erkek Vedası” adlı kitabın bir projesi olan “Ayrılığı da Seversin” adlı sözü ve müziği yine Korhan BOZKURT’a ait olan parçayı, gelen teklif üzerine seslendirerek; müzisyenlik ve öğretmenlik kariyerinden sonra, müzik yaşantısına ilk defa solist kimliğiyle devam etmiştir. Özcan AK albüm çalışmalarına ve 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren de Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

 

 

 

 

 

Refia Nurçin BAYKAN

Müzik Öğretmeni

Müzik hayatına ortaokulda bestekar Gündoğdu DURAN ile kanun çalarak başlamış, sonra piyanoya yönelmiştir. Liseyi Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlamış ve bu süre içerisinde koro, orkestra ve bireysel olarak konserlere katılmıştır. Mezun olduğu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin koro ve orkestrasında görev almıştır. Çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmıştır. Müzik hayatına hem eğitimci hem de kendi yaptığı beste çalışmaları ile devam etmektedir. 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren de Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

 

 

 

 

 

Esra KAYA

Müzik Öğretmeni (Piyano)

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Esra Kaya Quartet Caz grubunun vokalidir. Çeşitli eğitim kurumlarında piyano müzik öğretmeni olarak çalışmıştır. 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

 

 

 

 

 

Elif CANTÜRK

Müzik Öğretmeni (Viyola)

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezundur. Çeşitli orkestralarda yer almış ve birçok workshoplara katılarak çeşitli çalışmalar yapmıştır. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni olarak görev almıştır.

 

 

 

 

 

Asil GÖK

Müzik Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Piyano Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çeşitli okullarda piyano müzik öğretmenliği yapan GÖK; 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni olarak görev almıştır.

 

 

 

 

 

Terena MELİKOVA

Müzik Öğretmeni

Bakü Müzik Koleji Piyano Bölümü’nü bitirdikten sonra Bakü Müzik Akademisi Piyano Bölümü’nden mezun olmuştur. 1989 yılından itibaren Azerbaycan’da, başta Bakü Müzik Koleji olmak üzere çeşitli okul ve kolejlerde piyano öğretmeni olarak çalışmıştır. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni olarak görev almıştır.

 

 

 

 

 

Özlem KAYRA

Müzik Öğretmeni

İTÜ Devlet Konservatuarı TSM bölümü mezunudur. Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde Yüksek Lisansını ve Pedagojik Formasyonunu tamamlamıştır. Orrf, Kodaly, Dalcroze, Suzuki Metodu eğitim seminerlerine katılmıştır. Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğu’nda udi olarak yer almış ve sanat yönetmenliğini yapmıştır. Halen kurucusu olduğu Ala Kadınlar Sanat Müziği Topluluğu’nda udi olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2002 yılından itibaren çeşitli eğitim kurumlarında müzik öğretmenliği yapan KAYRA; 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni olarak görev almıştır.

 

 

 

 

 

Ebru TAŞDEMİR ÖĞÜT

Müzik Öğretmeni

Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Müzik eğitimine ortaokul yıllarında kısa bir süre piyano eğitimi alarak başlamıştır. 1992 yılında Üsküdar Musıki Cemiyetine girmiş ve burada çok değerli hocalardan dersler almaya başlamıştır. Edebiyat derslerine Orhan Nasuhioğlu, Beste Amir Ateş, Solfej Alaaddin Pakyüz, Nazariyat Metin Özşamlı, Repertuar Ayhan Haksal, Üslup derslerine de Doğan Dikmen katılmıştır. Keman derslerini değerli bestekar ve keman sanatçısı Cavit Cenkoğlu ile sürdürmüştür.
Şef Şeref Çakar ile de yıllarca cemiyetin İcra Heyeti Saz Heyeti üyeliğini devam ettirmiştir. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarına girmiştir. Burada da Nazariyat derslerinde İsmail Hakkı Özkan, Türk Musıkisi Repertuarında Süheyla Altmışdört, Usul Derslerinde Alaaddin Aday, Halk Müziği Solfej ve Repertuarında Seha Okuş, Edebiyatta Muaazam Sepetçioğlu, Usul derslerinde Şef.Fatih Salgar, Batı Müziği Solfejinde Lale Yüzügüldü’den istifade etmiştir. Şan derslerine de Çiçek Kanter ile devam etmiştir.
Bu yıllarda İ.Ü.İcra Heyeti Şef Rıza Rit’in korosunda Saz Heyeti Üyesi olarak görevlendirilmiştir. Aynı dönemde Türk Musıkisinde önemli bir yeri olan Şef Süheyla Altmışdört yönetimindeki İ.Ü.Üniversite korosunun da Saz Heyeti Üyeliğini devam ettirmiştir. 
2004 yılında Avusturya Lisesi’nde ORFF SCHULWERK Eğitim Merkezinde”Hareketten doğan müzik-Müzik ve dans ilişkisi” konularında eğitim almıştır. 2002 yılından beri Cemiyetin Keman Dersleri ve Solfej dersleri hocalığı ve ayrıca Saz Heyeti Üyeliği görevlerine devam etmektedir.
Üsküdar Musıki Cemiyeti’nde keman derslerinin yanısıra, A Sınıfı “Bona-Solfej” derslerine de girmektedir. İstanbul Senfoni Orkestrası Korosu’nda Soprano 1 olarak görev alan TAŞDEMİR, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır.

 

 

 

 

 

Umut ŞENGÜN

Müzik Öğretmeni

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Üfleme ve Vurma Sazlar Flüt Ana Sanat Dalı Bölümü mezunudur. Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde, Bursa Senfoni Orkestrası’nda ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası’nda görevler almıştır. Çeşitli eğitim kurumlarında müzik öğretmenliği yapan ŞENGÜN, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır.